``İşinizin Mali Yükünü Hafifletiyor, Sizinle Birlikte Büyüyoruz.``

İç Denetim Hizmetleri

Şirketlerin stratejik hedeflerini gerçekleştirmek için, bir organizasyonun risk yönetimi, kontrol ve yönetişim süreçlerini değerlendiren ve geliştiren sistematik ve disiplinli bir yaklaşımla oluşturulmuş bir iç denetim sistemine ihtiyaçları vardır. Bu nedenle, şirket yönetimleri, iç denetimin şirket organizasyonunda sağlayacağı katma değeri de göz önünde bulundurarak, en uygun maliyetlerle yüksek kalitede iç denetim hizmeti almak için profesyonel kurumlara başvurur.

Biz, Detay SMM olarak Türkiye’de ve dünyada birçok mükellefe hizmetlerimizle destek oluyoruz. Amacımız, müşterilerimize faaliyetlerinden güvence alabilmeleri için iç kontrol mekanizmalarını kurmalarında, mevcut yapılarını değerlendirmelerinde, iç denetim birimlerini kurmalarında veya mevcut iç denetim uygulamalarını geliştirmelerinde yardımcı olmaktır. Uzman ekibimizle birlikte yönetim kurulları ve üst düzey yöneticilere kurumsal riskleri daha iyi yönetmelerinde destek sağlıyoruz. Böylece şirketlerin iç denetim sayesinde elde ettikleri etkinlik, kalite ve değeri artırmalarına yardımcı oluyoruz.

Muhasebe Organizasyonu Hizmetleri

Muhasebe verilerinin öncelikle işletme yönetimine hizmet edecek şekilde organize edilmesi gerekmektedir. Verilerin vergi muhasebesi ve yönetim muhasebesi için farklı şekillerde ele alınması, işletmelerde karışıklıklara ve kurumsal kimlik oluşturma engellerine neden olmaktadır. Bu deneyimlerle sabittir ki, muhasebe geniş bir perspektifle ele alınarak organize edilmesi, Müşavirliğimizin uzmanlık alanına girmektedir.

Maliyet muhasebesi organizasyonu, bu konunun ayrılmaz bir parçasıdır. Planlanan maliyetlerle gerçekleşen maliyetlerin karşılaştırılabildiği bir muhasebe organizasyonu sayesinde, güçlü bir yönetim aracı elde edilebilir.

Şirket Değerleme Hizmetleri

Şirketlerin karar verme süreçlerinde, birleşme ve satın alma işlemlerinde kullanılan fiyatın belirlenmesinde ve finansal tabloların hazırlanmasında gerçekleştirilen çalışmaların en önemlilerinden biri şirket değerinin tespitidir.

Detay Muhasebe olarak, bu alanda deneyime sahip çalışanlarımızla, şirket değerlemesi, şirket satın alma ve birleştirme, borçlanma ve proje finansman işlemlerini gerçekleştirmekteyiz.

Ekibimiz, çeşitli sektörlerde iş planı, finansal modelleme ve fizibilite çalışmaları yapmış, bu alanda deneyimli kişilerden oluşmaktadır. İş planları ve fizibilite çalışması sonucunda, finansal ve operasyonel varsayımların hassaslık optimizasyonu yapılmakta; şirketin ödeyeceği vergi, yaratacağı gelir, elde edeceği nakit ve bilanço yapısı üzerindeki etkileri analiz edilmektedir.

Şirket değerleme hizmetlerimizi aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz:

1. Birleşme ve satın alma işlemlerinde kullanılan fiyatın belirlenmesinde
2. Şirket sermayesinin, borç yapısının ve hissedar verimliliği açısından maksimize edilmesi
3. Şirket bölünmeleri ve birleşmelerine danışmanlık hizmeti
4. Şirket değerinin artırılması için borç finansmanı ve yapısal borçlanma ürünleri
5. Karlılık analizi ve optimizasyonu
6. Uluslararası işbirliklerinin oluşturulması ve pazar analizi
7. Değeri tespit edilecek şirketin bulunduğu konuma gidilerek yerinde denetim, tespit ve analizlerin yapılması ve bulunan sonuçların şirket yönetimine rapor formatında sunulması

Neden Biz?

Detay Muhasebe olarak; işletmelerin mali durumlarını daha ayrıntılı bir şekilde takip etmelerini sağlıyoruz. Bu da işletmelerin maliyetleri, gelirleri ve diğer finansal verileri daha iyi analiz etmelerine olanak tanımaktadır. Detay Muhasebenin avantajları şunlardır:

  1. Daha İyi Karar Verme: İşletme sahiplerinin ve yöneticilerinin daha bilinçli kararlar almasını sağlıyoruz. Mali ve Finansal verilerin detaylı analizi yaparak, stratejik planlamayı ve bütçe oluşturmayı destekliyoruz.
  2. Daha İyi Mali Kontrol: Detay Muhasebe olarak; işletmelerin mali durumlarını daha yakından takip etmelerini sağlıyoruz. Bu da mali riskleri azaltarak ve işletmenin daha sağlam bir finansal temele sahip olmasını sağlamaktadır.
  3. Yasal Uyum Sağlama: Vergi mevzuatı ve diğer yasal düzenlemelere uyum sağlamak için gereken muhasebe kayıtlarını en doğru şekilde takip ediyoruz.
  4. Daha İyi İletişim: Detay muhasebe; işletmelerin paydaşlarıyla daha şeffaf bir iletişim kurmalarını sağlar. Bu da güvenilirliklerini artırır ve iş ilişkilerini güçlendirir.

Detay muhasebenin bu avantajları, işletmelerin mali performanslarını iyileştirmelerine ve sürdürülebilir bir büyüme sağlamalarına yardımcı olur.

İletişim & Bilgi Formu

Yardımcı olmak için buradayız. Bizimle iletişim formu, telefon veya e-posta aracılığıyla iletişime geçin.

CAPTCHA Resmi

Daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?

Yardımcı olmak için buradayız. Bizimle telefon, e-posta veya sosyal medya kanallarımız aracılığıyla iletişime geçin.

Coyright © Detay Muhasebe Serbest Muhasebe & Mali Müşavirlik Bürosu. All Rights Reserved.
Web sitemizdeki bilgi ve açıklamalar yalnızca bilgilendirme amaçlı olup TÜRMOB’nin ilgili mevzuatına uygun olarak hazırlanmıştır. Sitede yapılan bütün açıklamalar bilgilendirme amaçlıdır ve bu bilgiler iş geliştirmeye yönelik olarak kullanılamaz.