``Mali Stratejinizde Rehberlik Ediyor, Finansal Hedeflere Ulaşmanızı Sağlıyoruz.``

Detay Muhasebe olarak; vergi yükümlülüklerinizi en aza indirmek ve mevzuata uygunluğunuzu sağlamak adına uzman vergi danışmanlarımızla birlikte çalışıyoruz. Vergi beyannamelerinin düzenlenmesi ve sürekli vergi danışmanlığı ile işletmenizin finansal sağlığını koruyoruz.

Her türlü vergi danışmanlığı, mali hukuk danışmanlığı, uluslararası vergi hizmetleri danışmanlığı, teşvik uygulama ve destek danışmanlığı gibi  her türlü mali konularda  danışmanlık hizmeti profesyonel ekibimiz tarafından verilmektedir.

Şirketlerin faaliyet sonuçlarını şeffaf bir şekilde gösterecek muhasebe sisteminin kurulması, kontrol edilmesi ve  karar alma aşamasında yöneticilere yardımcı olacak raporların üretilmesi konusunda uzman kadromuz ve modern tekniklerle hizmet vermeye hazırız.

Vergi Danışmanlığı

Günümüzde işletmeler, faaliyetlerine yönelik strateji geliştirme, mevzuata uyum, risk yönetimi ve iş planı uygulama konularına odaklanmakta, bu nedenle günümüzün karmaşık vergi uygulamalarına yönelik çözümler geliştirmede sorun yaşayabilmektedir.

Bu doğrultuda bünyemizde yer alan konusunda uzman profesyonel arkadaşlarımızla beraber, mükelleflerimizin doğru zamanda doğru kararlar alabilmelerini sağlamak için, vergisel konularda danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

Bu kapsamda vergi danışmanlığı hizmeti verdiğimiz konuları aşağıdaki gibi sıralayabiliriz;

 • Kurumlar Vergisi ve Gelir Vergisi,
 • Stopaj yoluyla alınan vergiler,
 • KDV, ÖTV, Damga Vergisi, BSMV ve KKDF gibi işlem üzerinden alınan vergiler,
 • Veraset ve İntikal Vergisi ve Emlak Vergisi gibi servet üzerinden alınan vergiler,
 • Çifte Vergilendirmeyi Önleme Anlaşmaları,
 • KDV planlaması ve yurt içi/yurt dışı KDV iadesi işlemleri,
 • Lisans, royalti, teknik servis, gider paylaşımı, bayilik vb. sözleşmeler ile hisse devir sözleşmeleri ve uluslararası sözleşmelerin vergisel yükümlülükler açısından analizi ve değerlendirilmesi,
 • Transfer fiyatlandırması danışmanlık hizmeti,
 • Mevzuattaki güncel değişikliklerin ve uygulamaların sirküler yoluyla bildirilmesi.

Yönetim Danışmanlığı

Şirketlerin faaliyet sonuçlarını şeffaf bir şekilde gösterecek muhasebe sisteminin kurulması, kontrol edilmesi ve  karar alma aşamasında yöneticilere yardımcı olacak raporların üretilmesi konusunda uzman kadromuz ve modern tekniklerle hizmet vermeye hazırız.

 • Muhasebe Sisteminin Kurulması ve Kontrol Edilmesi,
 • Süreçlerin Denetimi ve Sistem Analizi,
 • Yönetici ve Personel Eğitimi,
 • Mali Analiz ve Raporlama,
 • Maliyet Sistemi kurulması,
 • Bütçe uygulamaları

Neden Biz?

Detay Muhasebe olarak; işletmelerin mali durumlarını daha ayrıntılı bir şekilde takip etmelerini sağlıyoruz. Bu da işletmelerin maliyetleri, gelirleri ve diğer finansal verileri daha iyi analiz etmelerine olanak tanımaktadır. Detay Muhasebenin avantajları şunlardır:

 1. Daha İyi Karar Verme: İşletme sahiplerinin ve yöneticilerinin daha bilinçli kararlar almasını sağlıyoruz. Mali ve Finansal verilerin detaylı analizi yaparak, stratejik planlamayı ve bütçe oluşturmayı destekliyoruz.
 2. Daha İyi Mali Kontrol: Detay Muhasebe olarak; işletmelerin mali durumlarını daha yakından takip etmelerini sağlıyoruz. Bu da mali riskleri azaltarak ve işletmenin daha sağlam bir finansal temele sahip olmasını sağlamaktadır.
 3. Yasal Uyum Sağlama: Vergi mevzuatı ve diğer yasal düzenlemelere uyum sağlamak için gereken muhasebe kayıtlarını en doğru şekilde takip ediyoruz.
 4. Daha İyi İletişim: Detay muhasebe; işletmelerin paydaşlarıyla daha şeffaf bir iletişim kurmalarını sağlar. Bu da güvenilirliklerini artırır ve iş ilişkilerini güçlendirir.

Detay muhasebenin bu avantajları, işletmelerin mali performanslarını iyileştirmelerine ve sürdürülebilir bir büyüme sağlamalarına yardımcı olur.

İletişim & Bilgi Formu

Yardımcı olmak için buradayız. Bizimle iletişim formu, telefon veya e-posta aracılığıyla iletişime geçin.

CAPTCHA Resmi

Daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?

Yardımcı olmak için buradayız. Bizimle telefon, e-posta veya sosyal medya kanallarımız aracılığıyla iletişime geçin.

Coyright © Detay Muhasebe Serbest Muhasebe & Mali Müşavirlik Bürosu. All Rights Reserved.
Web sitemizdeki bilgi ve açıklamalar yalnızca bilgilendirme amaçlı olup TÜRMOB’nin ilgili mevzuatına uygun olarak hazırlanmıştır. Sitede yapılan bütün açıklamalar bilgilendirme amaçlıdır ve bu bilgiler iş geliştirmeye yönelik olarak kullanılamaz.